Jak se holit s Shave Butter

Pamatuji si na den, kdy mi táta z kola odmontoval přídavná kolečka. Nemohl jsem se dočkat, až se konečně projedu jako velký chlap, ale nakonec to dopadlo vyraženými zuby. Možná je to trošku zvláštní příměr, ale podobně je to vlastně i s holením. Zuby si nejspíš nevyrazíte, ale aby to bylo ono, musíte vědět, jak na to.

Objevte svou rutinu

Ještě, než napíšu něco o holení, trošku se zamyslím nad tím, co pro mě vlastně tato činnost znamená. V první řadě je pro mě holení rituál. Má svá pravidla, opakuje se s dokonalou přesností a je to pevný bod v péči o vzhled.  

Každá tvář je jedinečná, a tak se k ní musíte i chovat. K tomu však vede nelehká cesta poznání. Někdo se holí denně, někdo jednou za týden, někdo zprava doleva někdo zleva doprava, někdo po směru růstu vousů, někdo proti. Tak se nebojte experimentovat a najděte si ten nejlepší způsob pro vás! Naslouchejte své tváři a vousům a dotáhněte to k dokonalosti.

Zahřívací kolo

To, že správné holení vlastně vůbec nezačíná holením tak nějak tuší každý z nás. Důvody jsou dva. Ať už se holíte ráno, během dne nebo večer, na kůži se usazuje nečistota, mastí se, obnovuje se, a proto se musí nejdříve pořádně umýt. Čím méně nečistot, tím méně se pokožka při holení zatěžuje. Druhým důvodem je, že se vousy při opláchnutím změkčí a holení je pohodlnější. Proto můžeme zejména doporučit, abyste se holili po teplé sprše. Pokud byste ovšem měli přijít na pozdě na rande kvůli sprše před holením, bude stačit i důkladné opláchnutí teplou vodou.

Natřete to holení

Když už máte tvář i vousy připravené, můžete se pustit do nanášení holícího másla. Když nedávno Shave Butter zkoušel známý, který už má svoji rutinu zaběhlou, svoji zkušenost mi popisoval trošku rozpačitě. Když holící máslo poprvé nanášel, ze zvyku čekal pěnu, která nepřišla, tak si řekl, že se aspoň natře pořádně. Tohle už vám úplně doporučit nemůžeme. S máslem na holení znamená méně více.

Jakmile máte tvář opláchnutou a lehce osušenou, pusťte se do natírání, ale s mírou. Perfektní skluz zajistí i tenká vrstva a vy budete mít dokonalý přehled o oholení, místo toho, abyste svoje vousy hledali pod zbytečným množstvím pěny.

Dejte máslu trochu času, ať může vousy ještě více změkčit a hydratovat vaši tvář. V mezičase si můžete například vyčistit zuby, prohlédnout své dokonalé svalstvo v zrcadle, nebo pobavit svou drahou polovičku tancem v ručníku.

Zážitek z holení, který nekončí holením

O způsobu holení už jsem mluvil výše, najděte si svůj styl a pokud jste to dotáhli až k Shave Butter, určitě jste nikde neodbočili špatně.

Po oholení už se stačí jen opláchnout a užít si skvělý pocit hydratované pokožky. Po holení s jinými přípravky bych vám doporučil ještě následnou péči, ale Shave Butter to zmákne při jednom a zanechává tvář hydratovanou, zklidněnou a svěží.

 

Pokud se Vám článek líbil, máte k němu připomínky, nebo byste měli zajímavý nápad na další článek, napište nám! Děkujeme.

Zpět do blogu