10 věcí, kterých si ženy na mužích všímají

Všechno to upravování, čančání, fintění, nakrucování před zrcadlem … Ne, pánové, nemluvím o našich drahých polovičkách. Mluvím o nás. Jasně, možná je to trošku nadsázka, ale přece jenom o sebe také nějak pečujeme. A proč to děláme? Naštěstí už čím dál více pro sebe a své zdraví, ale přece jenom ten prvotní, nejhlubší, a nakonec i nejdůležitější popud, jsou ženy. A čeho si žena na muži všimne?

Všeho! Možná tomu nebudete věřit, ale ženy jsou všímavé a co hůř, dokážou si všímat asi dvaceti věcí najednou. Zatím co muži jsou jako staré velké kancelářské skenery, které musí objekt svého zkoumání prohlédnout pěkně odspoda nahoru, ženy jsou spíše jako foťák, bliknou a vidí. Takže ne, to „ležérně“ neupravené strniště prostě neprojde a stejně tak pračkou přežvýknutá košile nepůsobí tak nedbale elegantně, jak možná doufáte.

Když už na sebezkrášlění nějaký čas vynaložíme, buďme efektivní, ať se to nakonec nemine účinkem. A čeho že si ženy na mužích rozhodně všimnou? Pojďme se na to podívat. Dali jsme pro vás dohromady deset věcí, na které byste si měli dávat pozor, pokud chcete působit dobře.

 

#1 Postava

Tohle možná bude některé bolet, ale ano, postava je snad první věc, které si žena všimne. Celá mašinérie analýzy vašeho zevnějšku začíná, když přicházíte z větší či menší vzdálenosti, ale většinou se u ženy jen tak neocitnete. Tedy pokud na ni nevybafnete, což bychom jako seznamovací taktiku nedoporučovali. Asi není nic jako ideální typ postavy, ale obecně se dá říct, že ženy zaujme spíše postava, která znamená sílu, tedy širší ramena a větší ruce. Pokud nejste fyzicky příliš zdatní, nezoufejte, vizuálně vám může pomoct správně zvolené oblečení.

 

#2 Držení těla

Ano, shrbená ramena jsou sice děsně pohodlná, ale ta musí počkat až večer k televizi. Vzpřímená postava působí sebejistě a je to rozhodně něco, čeho si váš protějšek všimne. Navíc se vám bude lépe dýchat, mluvit, gestikulovat. Pozor ale, abyste to nepřeháněli a nevypadali jak chodící pravítko, důležité je působit přirozeně. Držením těla navíc vysíláte podvědomé signály. Například zkřížené ruce na prsou znamenají uzavřenost. Pokud se chcete s někým bavit, zkuste naopak používat ruce k přiměřené gestikulaci, ať působíte otevřeně. Naopak když je vám konverzace nepříjemná, zkříženýma rukama před sebe stavíte bariéru, která naznačuje, že se spíše držíte zpátky.

 

#3 Ruce

Ruce? Ano, ruce. Ruce toho o nás mohou vypovědět hodně, například ruce zatnuté v pěst můžou působit výhružně. Určitě znáte ten moment, kdy se s někým bavíte, vystřídali jste všechny kapsy, drželi se za všechny boky a už zkrátka nevíte, kam s rukama. Zkuste gestikulovat. Není to jednoduchá záležitost, ale dovednost, které se někteří z nás musí učit. Nezapomeňte, že přiměřená gestikulace dotváří celý projev.

 

#4 Obličej

Úspěšně jste se přiblížili se vztyčenou hlavou, ruce máte z kapes a co bude pod drobnohledem ženského oka teď? Váš obličej. Plnovous, strniště, hladká tvář, krátké vlasy, dlouhé vlasy nebo žádné vlasy? Cokoliv, ale hlavně upravené! Nemusíte mít obličej, jako hollywoodská hvězda, ale musí být vidět, že vám není úplně jedno, co se s vaší tváří děje. O tom, jaké různé přípravky a nástroje můžete při holení použít, píšeme v jiných článcích na blogu.

 

#5 Úsměv

Starejte se o svůj úsměv a ukažte, že se umíte smát. Úsměv je sice něco, co by mělo vycházet ze situace a z vás samotných, ale klidně se na sebe párkrát zkuste usmát do zrcadla, ať víte, jak to funguje. I na úsměvu se dá pracovat. A rozhodně nepodceňujte hygienu!

 

#6 Oblečení

Muselo to přijít. Jedním z důležitých bodů na našem seznamu je oblečení. Oblečení musí padnout hned dvakrát. Nejdříve vám, o tom není pochyby. Špatně padnoucí oblečení si mohl možná dovolit tak Harry Potter v prvním díle, ale rozhodně ne vy, pokud chcete dobře zapůsobit. A výmluva, že je dobře vypadající oblečení drahá záležitost, už dávno není pravda. Padnoucí košile, kalhoty, pásek a boty nejsou v dnešní době výsady milionářů. Zadruhé musí oblečení padnout příležitosti, ve které se nacházíte. Bar prostě není tělocvična. Myslím, že víte, na co narážíme.

 

#7 Dobré způsoby

Pokud se těšíte, že vás začnu učit, jak správně držet příbor nebo jak si poskládat ubrousek na klín před jídlem, bohužel vás zklamu. Podstatou dobrého vystupování před ženou je nemyslet jen na sebe. Jde o takové drobnosti, jako například otevření dveří, čímž samozřejmě nenaznačujete, že není váš protějšek silný a soběstačný, ale ukazujete, že vám na něm záleží. V konverzaci si všímejte ostatních. Není totiž nic otravnějšího, než celou dobu poslouchat „já, já a zase já“. Neskákejte do řeči, nemluvte sprostě, nesrkejte, neslintejte, nešilhejte… Prostě žádná věda.

 

#8 Řeč

Řeč těla už máme za sebou a teď ještě něco málo k verbální komunikaci. Nemusíte se vyjadřovat jako šlechtic, ale přece jenom je kvalita vyjadřování určitou reflexí toho, co máme v hlavě. A tam máme přece spoustu kvalitního materiálu! Tak to dokažme.
Dalším důležitým faktorem řeči je hlas a tón, jakým mluvíme. S hlasem toho sice moc nenaděláme, ale s barvou hlasu se dá značně pracovat. Neříkáme, že si hned musíte cvičit výslovnost s oblázky v ústech jako Démosthenés, ale cvičení dělá mistra.

 

#9 Vůně

Vůně, pánové, rozhodně ne zápach. Na vůni záleží. Pokud ženě dobře voníte, zvyšuje to vaši šanci úspěchu. A rozhodně se nebavíme jenom o sprchovém gelu, co jste dostali na Vánoce. Vůně je totiž velmi dobře zapamatovatelná a kdykoliv ucítí žena vás parfém, vzbudí to v ní emoce.

 

#10 Detaily

Možná vám připadá, že tady celou dobu píšu o detailech, ale nenechte se zmást, účet vám vystaví všímavé ženské oko. Detaily sice nejsou zas tak důležitou součástí celého projevu, ale určitě se jedná o bonusové body. Bavíme se třeba o hodinkách, náramcích, vzorovaných ponožkách a podobně.

 

Co si budeme nalhávat, je to dřina, ale udělejte z těchto drobností své přednosti a budete mužem, o kterém bude stát za to přemýšlet.

 

Pokud se Vám článek líbil, máte k němu připomínky, nebo byste měli zajímavý nápad na další článek, napište nám! Děkujeme.

Zpět do blogu