Letní drinky

Tento rok nám příroda opravdu přeje a již pár týdnů si užíváme krásné teplé letní dny. Ve městech můžeme vidět lidi na zahrádkách, kde si vychutnávají oběd nebo odpolední kávu. K večerům, a to nejen víkendovým, naopak patří grilování anebo relaxování na terase či u bazénu. Ale dovedli byste si tyto aktivity představit bez pořádného osvěžení? My tedy rozhodně ne.

Léto je prostě neodmyslitelně spojeno s osvěžujícími drinky. Ať už ve formě nealkoholické limonády, cideru nebo aperol spritzu, pro každého a pro každou situaci se najde to pravé osvěžení. V tomto článku vám zkusíme představit pár netradičních drinků, které během tohoto léta rozhodně musíte vyzkoušet.

Fermentovaná Limonáda

Fermentace, neboli kvašení, je základní proces uchovávání potravin. Samozřejmě že znáte kvašené okurky a zelí, ale netušili jste o existenci fermentované limonády? Věřte tomu, že vás překvapí svou perlivou a osvěžující chutí. Fermentované produkty jsou navíc díky svým živým kulturám zdraví prospěšné a oproti průmyslově zpracovaným limonádám neobsahují tolik cukru, neboť při kvašení jeho velkou část zkonzumují bakterie, které se jím živí. Fermentovanou limonádu si můžete připravit i doma, klíčovou ingrediencí jsou tibi krystaly. Jedná se o japonské mořské krystaly, známé také jako vodní kefír. Dále už potřebujete pouze vodu, cukr a sušené ovoce, případně doporučujeme vyzkoušet květy černého bezu.

Melounová Margarita

Margarita je tradiční drink pocházející z Mexika, jehož základem je tequila, limetková štáva a triplesec. Pokud vás ale tahle klasika už přestala bavit, vylepšete si svojí margaritu vodním melounem. Meloun stačí rozmixovat v mixéru, přepasírovat přes sítko a v shakeru smíchat s výše uvednými ingrediencemi. A dovolíme si přidat jeden tip na závěr. Pokud vám v ledničce zbyly nějaké kousky melounu, které nesníte, nakrájejte je na kostky, hoďte do mrazáku a vždy budete na melounovou margaritu připravení.

Gin, tonic a mango

Pokud jste stejně jako my milovníci barové kultury, která se v posledních letech šíří celým Českem, jistě jste si všimli velké popularity ginu. Klasiku gin, tonic a okurka dnes necháme stranou a představíme vám naši oblíbenou letní variaci s mangem. Základem je vždy kvalitní gin a neméně kvalitní tonic. Drinky z ginu jsou jednoduché, sestaveny pouze z pár ingrediencí. O to víc poté vynikne chuť jednotlivých složek a proto je třeba vybírat pozorně. Do sklenice dejte led, nalijte gin a dovršte tonikem. Jemně promíchejte míchací lžičkou, aby se neztratily bublinky z tonicu. Ozdobte plátkem manga, přidejte růžový pepř a podávejte. Po pár locích se zamilujete.

Zpět do blogu